FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas ve İslamî Cihad: Trump’ın Hukuksuz Kararına Birlik Olmakla Karşılık Vereceğiz

İslamî Direniş Hareketi ile İslamî Cihad Hareketi, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’le ilgili hukuksuz kararına karşı ulusal birliği sağlamak ve Kudüs intifadasını sürdürmekle karşılık vereceklerini belirttiler.

Musa Ebu Merzuk başkanlığında, hareketin Siyasi Birimi üyesi Mahir Salah, İzzet Er-Reşak, Husam Bedran ve hareketin Lübnan temsilcisi Ali Bereke’nin içinde yer aldığı Hamas heyeti, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta İslamî Cihad Hareketi lideri Ramazan Abdullah Şallah ile bir araya geldi.

Görüşmede Ramazan Abdullah Şallah’ın yanında İslami Cihad’ın Siyasi Birimi üyesi Enver Ebu Taha ve hareketin Lübnan temsilcisi İhsan Ataya da yer aldı.

Görüşmede iki taraf, Kudüs’ün Filistin’in ebedi başkenti olduğunu vurgulayarak, Amerika lideri Trump’ın bu kararıyla ABD yönetiminin Filistin halkına ve toprağına her türlü baskı ve zulmü sürdüren Siyonist işgal rejiminin ortağı olduğunu ispat ettiğini ifade ettiler.

İki taraf görüşmede Filistin’deki gelişmeleri ve özellikle Trump’ın son kararıyla bu karara karşı koyma yollarını masaya yatırdılar.

İki taraf, Amerika’nın bu kararıyla görüşme sürecini mezara koyduğunu hatırlatarak, Filistin topraklarının özgürleştirilmesi için tek yolun intifada ve direniş olduğunun altını çizdiler.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.