FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas Ve İslami Cihat’tan Siyonist İşgal Rejimine Sert Uyarı

Filistin İslami Cihat ve İslami Direniş hareketleri, Siyonist işgalcileri Filistin topraklarından kovuluncaya kadar direnişin devam edeceğine vurgu yaptılar.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist askerlerince 3 Filistinli mücahidin şehit edilmesinin ardından bir açıklama yaparak, Batı Şeria’da direniş ateşinin sönmeyeceğini ve suikastların hareketi yolundan döndüremeyeceğini ifade etti.

Bildiride, kahraman şehit Eşref Nealive’nin Barkan bölgesinde gerçekleştirdiği eylemin ardından dokuz haftayı aşkın bir süre işgal güçlerinden kaçmayı başardığı kaydedildi.

Bildiride ayrıca şehit Salih El-Bergusi’nin de geçen hafta Ramallah’ın kuzeyindeki Ofra Yerleşkesi yakınlarındaki ateş açma eylemini gerçekleştirdiği belirtildi.

Hamas, işgal sona erene ve Filistin halkı gasp edilen tüm haklarını geri alana kadar Batı Yaka’da direniş ateşinin sönmeyeceğini söyledi.

İşgal güçlerinin suikastlarının direnişe silah bıraktıramayacağını bildiren Hamas, Filistin halkının ne pahasına olursa olsun işgale karşı direnişini sürdüreceğini belirtti.

Hamas, Filistin halkını direniş sancağı altında toplanmaya davet ederek, şehitlerin intikamının işgalcilerden mutlaka alınacağını açıkladı.

Filistin İslami Cihat Hareketi de yaptığı açıklamada, direnişin devam eden bir yol olduğunu ve topraklar, millet ve kutsalları savunmakta direniş meşalesinin yanmaya devam edeceğini belirtti.

Başa dön tuşu
Kapalı