FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS: Yanan uçurtmaları durdurmanın tek yolu, Gazze ablukasının kaldırılmasıdır

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS, yanan uçurtmaların kullanılmasının halkın İsrail rejiminin ablukasını protesto etmek için bir girişimi olduğunu ve bu uçurtmaları kullanmamanın tek yolunun Gazze ablukasının kaldırılması olduğunu belirtti.

30 Marttan beri Filistinli direnişçilerin Gazze sınırında dönüş yürüyüşleri sırasında kullanmakta olduğu yöntemlerden biri, işgal topraklarına yanan uçurtmaları göndermektir. Bu uçurtmalar, şimdiye kadar Siyonist işgalciler için ağır hasara yol açmıştır.

Öte yandan, Filistinli direniş grupları, “saldırıya karşılık saldırı” ilkesini bir kez daha vurgulayarak, işgal güçlerinin Filistin halkına ve direnişine kendi denklemini dayatmasına izin vermeyeceklerini bildirdi.

Direniş grupları ortak operasyon merkezi dün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, önceki gece yarısı ve dün sabah erken saatlerde Gazze Şeridi’ne yakın bölgelerdeki işgal ordusuna ait 7 askeri alana misilleme olarak füze saldırısı düzenlendiğini açıkladı.

Bildiride, Filistin halkının düzenlediği gösterileri saldırılarla engelleme girişimlerinin başarılı olamayacağı ifade edildi.

İşgal ordusunun saldırılarının Filistin halkının haklarını zorla söküp alma ve işgalci düşmanın kibrini yakma arzusunu güçlendireceği kaydedilen bildiride, direniş silahının düşmana karşı Filistin halkını korumaya devam edeceği belirtildi.

Ortak operasyon merkezi, Filistinli grupların her türlü saldırıya anında karşılık vermeye hazır olduğunu kaydederek, direniş yolunu aydınlatan şehitleri ve murabıt Filistin halkını selamladı.

Filistinli direniş grupları, işgal ordusunun Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine düzenlediği hava saldırılarına misilleme olarak sınıra yakın bölgelerde kurulu Yahudi yerleşkelerine füze attı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2022 (30) içerik yüklenmiştir.