FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS yeni bir girişimin duyurusunu yapacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Filistin davası konusunda meydana gelen yeni gelişmelerin, özellikle de Amerika’nın Filistin topraklarında yapılan inşaat işinin kınanmasını öngören BM kararını veto etmesinin ardından diğer Filistinli gruplarla yapacakları istişareden sonra önümüzdeki günlerde yeni bir girişimi duyuracaklarını söyledi.

Suriye’nin başkenti Şam’da bulunan Yermuk Mülteci Kampı’nda kadın merkezinin açılışına katılan Hamas lideri Halid Meşal, “Önümüzdeki günlerde söyleyeceğiz sözümüz, yapacağımız eylemimiz ve ortaya koyacağımız bir girişimimiz olacak” dedi.

Meşal daha sonra şunları söyledi: “Etrafımızda meydana gelen bereketli gelişmelerin yanında, Filistin konusunda hissettiğimiz acılar, birilerinin son yıllarda bizi içine sokmaya çalıştığı cüz’i meseleleri aşmayı zorunlu kılıyor. Yine işgalcilerin topraklarımızda yaptığı barbarlığa paralel olarak birilerinin engebeli bir yol tutmalarıyla, Amerika’nın sürdürdüğü yanlı politikalar Filistin konusunda kapsamlı bir değerlendirmeyi zorunlu kılıyor.”

Tunus ve Mısır’daki gelişmelere de değinen Meşal şöyle dedi: “Tunus ve Mısır’da meydana gelen büyük gelişmelerden dolayı çok mutluyuz. İki büyük halkın iradesini ortaya koyan bu gelişmeler bizim ruhumuzu da canlandırdı. Bu iki halkın direnişini ve meydana getirdikleri değişimi tebrik ediyoruz. Şehitlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Başa dön tuşu
Bugün 30 Ocak 2023 (10) içerik yüklenmiştir.