FilistinHaberlerİranOrtadoğu

HAMAS yetkilisi Emir Abdullahiyan ile görüştü

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Arap ve Afrika bölgelerinden sorumlu yardımcısı, Filistin ve Kudüs meselesini her zaman İran’ın dış siyasetinin önceliklerinden olduğunu söyledi.

Mehr Haber Ajansı’nın haberine göre, İran Dışişleri Bakanı Arap ve Afrika bölgelerinden sorumlu yardımcısı Emir Abdullahiyan Tahran’da Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın siyasi büro üyesi Cemal İsa ileyaptığı görüşmede, İran’ın Filistin konusuyla ilgili olarak bütün çabasını sergilediğini ve siyonist İsrail’e karşı bu konuda çok kararlı bir tutum ortaya koyduğunu ve bu rejimin cinayetlerine karşı direndiğini belirtti.

Abdullahiyan, İran’ın hiçbir zaman Filistin’i desteklemekten vazgeçmeyeceğini ve bu doğrultuda her zaman Filistin direniş grupları ve halkının yanında olacağını söyledi.

İran Dışişleri Bakan yardımcısı, Filistin direniş gruplarının İsrail Siyonist düşmana karşı mücadelede kendi aralarındaki birliklerini güçlendirmenin zorunlu olduğunu belirterek, “Filistin halkı ve Kudüs’ün geleceği ve Filistin halkının ülkülerinin gerçekleşmesi İran için son derece önemlidir” dedi.

Gerçekleştirilen bu görüşmede Cemal İsa da, İran’ın bölge gelişmelerindeki rolünün ve aynı zamanda Filistin direniş gruplarına verdiği desteğin çok önemli ve büyük olduğunu belirterek, Filistinli Cihadi grupların İran İslam Cumhuriyeti ile stratejik ilişkileriyle gurur duyduklarını söyledi

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.