FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas yöneticilerinden Alemi son yolculuğuna uğurlandı

Başından aldığı yara nedeniyle bu sabah yaşamını yitiren Alemi, Gazze’de çok sayıda kişinin katıldığı cenaze töreniyle uğurlandı.

Silahını temizlerken ağır yaralanan ve bu sabah hayatını kaybeden Hamas yöneticilerinden İmad Alemi’nin cenazesi toprağa verildi.

Çok sayıda kişinin katılımıyla düzenlenen cenaze töreninde Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ve Filistinli grupların üst düzey yetkilileri de yer aldı.

Cenaze namazından önce konuşan Heniyye, Alemi’nin Hamas’ın tüm aşamalarında etkin şekilde rol aldığını ifade ederek, “Bugün Hamas ve Filistin en samimi ve temiz adamlarından birini kaybetti.” dedi.

Heniyye, Alemi’nin ayrıca Filistin topraklarında direniş bayrağını taşıyan Hamas liderleri için muazzam bir örnek olduğunu vurguladı.

İslami Cihad Hareketi yöneticilerinden Nafiz Azzam da Alemi’nin öne çıkan özelliğinin samimiyet olduğuna dikkati çekerek, “Bugün halkımız ve İslam ümmetine taziye dileklerimizi sunuyoruz. Zira bugün önemli adamlardan birini kaybettik.” diye konuştu.

Gazze kentindeki El-Ömeri el-Kebir Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Ameli’nin naaşı kentin doğusundaki Eş-Şarkiya Kabristanı’na defnedildi.

Hamas, 9 Ocak’ta Ameli’nin Gazze’deki evinde silahını temizlerken başından yaralandığını duyurmuştu. Gazze’deki Şifa Hastanesi’nde tedavi altına alınan Alemi, bu sabah hayatını kaybetti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.