FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS zafere kadar istikbara karşı direnecek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile yaptığı görüşmede, Hamas ve Filistin direnişinin zafere ulaşıncaya kadar dünya istikbarına karşı durmaya devam edeceğini söyledi.

Dün (13 Aralık Pazar) bir heyetle İran’ın başkenti Tahran’a giden Halid Meşal, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile yaptığı görüşmede şöyle dedi: “Hamas hareketi Allah’a olan imanı, direnişi ve basiretiyle düşmanın kurduğu bütün tuzakları boşa çıkaracaktır. Dünyanın dört bir yanına dağılmış Filistinli mültecilerin yurtlarına dönmeleri Filistin halkının değişmez bir hakkıdır.”

Hamas Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal ayrıca, Filistin halkına, davasına ve direnişine destek veren İran İslam Cumhuriyetine teşekkür ettiklerini belirtti.

İran Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad ise, Allah’a iman ve direnişin müstekbir güçlere karşı halkların büyük zafer kazanmalarının iki temel esası olduğunu belirterek, Siyonist işgal liderlerinin cinayetleriyle onları koruyan Amerika politikasının onların barbar ve vahşi düzenlerini koruyamayacağını ifade etti.

İran Cumhurbaşkanı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün Filistin dünya istikbarına karşı direnişin ön safını oluşturuyor. Filistin özgür ve onurlu direnişçilerin cephesidir. Dünyanın geleceğini Filistin belirleyecektir. İran halkı Filistin halkına ve Filistin direnişine desteğini sürdürecektir. Gelişmeler karşısında basiretli hareket eden Hamas’ı da takdir ediyoruz.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.