FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS’a saldırı Fetih’in krizde olduğunun göstergesidir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, Fetih’e bağlı basının Siyonist işgalcilerin yaptığı cinayetleri görmezden gelerek Hamas’a saldırmasının pusulayı şaşırttığını ve fitne çıkardığını belirterek, koparılan bu gürültünün Fetih içindeki ciddi bir krizin varlığını haber verdiğini ifade etti.

Hamas sözcüsü Burhum bugün (19 Ekim Pazartesi) yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Fetih’in altıncı kongresi, fitneci ve darbeci zihniyete sahip bir liderliği doğurdu. Bu insanlar mensup oldukları hareketin sözlüğünden yerleşim birimlerini, işgali, işgalin Filistin halkına karşı işlediği cinayetleri çıkarmıştır.”

Burhum, Fetih’in Hamas hareketine karşı başlattığı saldırıların, altıncı kongrenin ardından yaşadığı krizin boyutun ortaya koyduğunu ve liderlerinin Goldstone Raporu’nu erteletmekle yaşanan bu krizi daha da derinleştirdiğini söyledi.

Burhum sözlerini şöyle sürdürdü: “Fetih bu tahrikleriyle Mısır’ın başta Hamas olmak üzere diğer Filistinli gruplara karşı olumsuz bir tavır içine girmesini hedefliyor. Mısır baştan beri Fetih’e baskı yapsaydı bu duruma gelinmezdi. Fetih hareketinin, Hamas hareketini Batı Yaka’da yok etmek için başlattığı operasyonları durdurması için Mısır ağırlığın koysaydı, Fetih bu şekilde sorumsuzca hareket etmezdi.”

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.