FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS’ı tasfiye planları başarısız oldu

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden milletvekili Dr. Yunus El-Estal, Hamas Hareketi’nin içeride ve dışarıda sürdürdüğü diplomatik çabalarla dünyadaki özgür ve onurlu insanları Hamas Hareketi’nin ister seçimlerde aldığı oy oranıyla ister işgale karşı gösterdiği direnişle kimsenin sahip olmadığı bir meşruluğa sahip olduğuna ikna ettiğini belirtti.

Hamas Hareketi’nin Han Yunus’taki basın bürosunun kendisiyle yaptığı röportajda Dr. Yunus El-Estal şunları söyledi: “Hamas Hareketi, Filistin direnişiyle Filistin davasının çehresini değiştirdi. Birinci İntifada, savaşı din ve akideyle anlamlandıran Hamas’ın miladına şahit oldu”.

El-Estal konuşmasına şöyle devam etti: “Hamas Hareketi’ni bitirmek, tasfiye etmek veya onu kuşatmak için Siyonist işgal yönetimiyle onunla paralel hareket eden yerel ve uluslararası güçler başarısızlığa uğradı. Aynı güçlerin, halkın hükümetini düşürmek için ortaya koydukları planlar da tutmadı. Düşmanca ortaya konan çabalar halkın daha fazla hükümetin ve direnişin etrafında kenetlenmesine neden oldu”.
Dr. Yunus El-Estal, geleceğe umutla baktığını belirterek, zafer ve yeryüzüne varis olmanın müminlerin nasibi olacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.