FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas’ın 25. kuruluş yıldönümü kutlamaları için hazırlıklar tamamlandı

Gazze Şeridi’ndeki İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı, 8 Aralık Cumartesi günü Gazze kenti El-Ketibe Meydanı’nda yapılacak Hamas’ın 25. kuruluş yıldönümü kutlama festivalinin güvenliğinin sağlanması için gerekli tüm hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.

Filistin İçişleri Bakanlığı, bugün (4 Aralık Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Gazze Şeridi’ndeki tüm vilayetlerde ve El-Ketibe Meydanı’nda kutlamalar boyunca güvenliğin sağlanması için tüm güvenlik birimlerinin katılımıyla bir güvenlik komitesi oluşturulduğu ifade edildi.

Güvenlik birimlerinin kargaşa çıkarmak isteyenlerin kutlamaların yapılacağı alanlara sızmalarını önlemek için gerekli tüm tedbirleri alacağını bildiren Filistin İçişleri Bakanlığı, milletvekillerinin, bakanların ve önemli şahsiyetlerin sıkı bir şekilde korunacağını belirtti.

Hamas Hareketi’nin 25. kuruluş yıldönümü kutlamaları boyunca Gazze’de trafiğin aksamaması için kapsamlı bir plan yapıldığını söyleyen Filistin İçişleri Bakanlığı, sivil savunma ve sağlık ekiplerinin de kutlama alanlarında hazır bekletileceğini açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (33) içerik yüklenmiştir.