FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS’ın amacı Filistin halkını savunmak ve direniştir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, Hamas’ın tehdit olsun olmasın Filistin halkını savunmaya hazır olduğunu belirterek, Hamas’ın hedefi Filistin halkını savunmak olan bir direniş ve özgürlük hareketi olduğunu ifade etti.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum dün (10 Ocak Pazar) yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Siyonist işgal devleti sadece savaş düşünüyor. Çünkü bu onun stratejisidir. Hamas hareketi, tehdit olsun veya olmasın Filistin halkını savunmak için devamlı hazırdır. Çünkü Hamas, amacı bu halkı savunmak olan bir direniş ve özgürlük hareketidir.”

Burhum devamla, Gazze kuşatma altındayken ve 1,5 milyon insan açık hapishane hayatı yaşarken dünyanın kalkıp özgürlük ve demokrasiden bahsetmesinin ayıp olduğunu belirterek, Arap ve İslam âleminden de ümmetin umut meşalesi olan Filistin davasını desteklemelerini istedi.

Burhum bu açıklamalarını, Siyonist komutanların güneyde savaşın bitmediğini, burada çatışmanın kaçınılmaz olduğunu, çok ağır darbe almadan Hamas’ın tutumunu değiştireceğini sanmadıklarını ifade etmelerinin üzerine yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.