FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS’ın Dubai soruşturmasına katılması gerekir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, Hamas’ın El-Mebhuh cinayetiyle ilgili sürdürülen soruşturmada Dubai polisine defalarca işbirliği çağrısında bulunduğunu söyledi.

El-Berdevil, Dubai Polis Müdürü’nün Hamaslı bir kişinin suikaste karıştığı yönündeki ithamlarının sadece tahminden ibaret olduğunu bildirdi.

Bugün (21 Şubat Pazar) El-Cezire kanalına açıklamada bulunan El-Berdevil, Hamas Hareketi’nin Dubai polisinden soruşturmanın seyri ve ulaşılan isimler hakkında bilgi vermesini istediğini fakat Dubai polisinin kendilerine doğrudan herhangi bir isim bildirmediğini ve tahlillerini basın yayın organları aracılığıyla duyurmayı tercih ettiğini kaydetti.

“Öğrendiğimize göre iki Fetih üyesi suikast olayına karışmış” diyen El-Berdevil, Hamas Hareketi’nin bu iki Filistinliyi Mossad ajanı kabul ettiğine ve Fetih Hareketi’ni suikaste karışmakla suçlamadığına dikkat çekti.

El-Mebhuh cinayeti soruşturmasında Hamas ile Dubai polisi arasında işbirliği olması gerektiğine işaret eden El-Berdevil, suikast timinin Mahmud El-Mebhuh’un yerini bazı bilgilere ulaşan bir kişiden, internet üzerinden ayırtılan yerden veya El-Mebhuh’un kendisinin bizzat aranarak tespit edilmiş olabileceğini söyledi.

Hamas’ın cinayetin aydınlanması için büyük çaba sarf ettiğini kaydeden El-Berdevil, suikastte kayıp halkanın olduğunu ve bu halkanın ortaya çıkarılması için Hamas ile Dubai polisi arasında işbirliğinin sağlanması gerektiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.