FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS’ın fedakarlık dolu 22 yılı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin el-Kassam Tugayları Hamas’ın, güçten başka bir şey anlamayan işgalcilerin Filistin halkına karşı sürdürdüğü düşmanlığın bir soncu olarak doğduğunu belirtti.

Kassam Tugayları, Hamas’ın kuruluş yıldönümü münasebetiyle bugün (14 Aralık Pazartesi) yayınladığı askeri bildiride şu ifadelere yer verdi: “Kassam Tugayları direnişe devam ediyor. Savaş bazen galibiyet bazen mağlubiyetle sonuçlanabilir. Düşmanla olan savaş uzun solukludur. Kassam Tugayları Filistin topraklarında Siyonistlerle onların uşak ve piyonları durumunda olanlara balyoz indirecek ümmetin öncü kuvveti olma noktasında Allah’a söz vermiştir.”

Hedeflerinin Filistin topraklarını kurtarmak olduğunu dile getiren Kassam Tugayları açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: “Metodumuz direniş, kurulacak Filistin devletimizin başkenti Kudüs, mülteciler halkımız, Siyonist zindanlarda bulunan esirler de kahramanlarımızdır. Bedeli ne olursa olsun bunlar bizim öncelikle meselemizdir. Bunlar, bizim üzerinde pazarlık yapmayacağımız ve taviz vermeyeceğiz ilkelerimizdir. Haklar hiçbir şekilde zaman aşımına uğramaz. Bu ilkelerle başladık ve bu ilkeler üzerinde yürüyoruz.”

“Hamas’ın kurulmasının üzerinden tam 22 yıl geçti. Hareketimiz ilk günden bugüne yeryüzündeki tağuti güçlerle, onların piyonu ve kuyruğu durumundaki güçlere izzetle karşı durdu” diyen Kassam Tugayları, sayılamayacak kadar fedakârlıkta bulanan ve bu uğurda kurbanlar veren Hamas’ın, ilkelerine bağlı bir direniş örneği gösterdiğini kaydetti.

Allah’u Teâlâ’nın, Hamas’ın askeri kanadı durumundaki Kassam Tugayları’nın Filistin topraklarında cihad ve direniş öncüsü olmasını takdir ettiğini belirten hareket: “Kassam Tugayları kurulduğu ilk günden bugüne 1780 şehit verdi. Şehit vermeye de devam ediyor. İki intifadaya katıldı. Taş ve bıçakla başlattığı süreci düşmanla savaşın seyrini değiştiren füzelerle sürdürüyor. 1987 yılındaki cami devriminden Furkan savaşına kadarki mücadele sürecinde tüneller savaşı, düşmanın mevzilerini basma, düşman askerlerini esir alma gibi birçok taktikler de geliştirdi” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.