FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS’ın İntifada Bildirisi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Aksa İntifadası’nın 9. yıldönümünün bu sene Amerika’nın sınırsız desteğiyle hareket eden Siyonistlerin Filistin halkına karşı barbarlığı zirveye taşıdığı bir döneme rastladığını belirtti.

Hamas hareketi, intifadanın yıldönümü münasebetiyle dün (28 Eylül Pazartesi) yazılı bir açıklama yaptı. “Siyonist katil Şaron’un Mescidi Aksa’yı kirletme teşebbüsüyle başlayan Aksa İntifadası’nın 9. yıldönümünde de Siyonistler Mescidi Aksa’yı basıyor, namaz kılan Müslümanlara ateş ediyor, Kudüs’ü Yahudileştirmek için gece gündüz çalışıyor ve Mescidi Aksa’yı yıkmak için tüneller kazmaya devam ediyor.”

İntifadanın bu seneki yıldönümünün, düşmanın Gazze’ye karşı başlattığı ve tamamıyla başarısız kaldığı bir savaşın sonrasına denk geldiğinin belirtildiği açıklamada, düşman bu savaşta yenik çıkarken, Filistin halkının ise direnişe daha fazla sarılarak savaştan galip çıktığı belirtildi.

“Direniş, Filistin halkının topraklarını gaspçı Siyonistlerin elinden kurtarmak için kendi iradesiyle ve bilinçli bir şekilde yaptığı bir tercihtir” ifadelerine yer verilen açıklamada, düşmanla yapılan görüşmelerin Filistin halkının haklarını geri getirmekten aciz kaldığının artık herkes tarafından bilindiği dile getirildi.

Ramallah yönetimiyle Fetih’ten düşmanla yaptığı anlamsız görüşmelere son vermesini isteyen Hamas, Arap ve İslam ülkelerinden de Mescidi Aksa ve Kudüs’e yönelik yapılan saldırılara karşı suskunluklarını bozmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (23) içerik yüklenmiştir.