FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS’ın işgalci ile görüşme haberleri iftiradır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın Hamas’ın işgal yönetimiyle gizli görüşmeler yaptığı iddiasının asılsız olduğunu belirterek, Abbas’ın bu sözleriyle Hamas’a iftira attığını ve bununla kendi yönetiminin başarısızlığını kamufle etmeyi amaçladığını ifade etti.

Hamas bugün (20 Kasım Cuma) yayınladığı bildiride şu ifadelere yer verdi: “Hamas hareketi olarak işgal yönetimiyle siyasi görüşmeleri reddettiğimizi ilan ediyoruz. Aynı şekilde sınırları geçici olan bir Filistin Devleti fikrini de kabul etmiyoruz.”

Hamas hareketi yaptığı açıklamanın devamında, Abbas yönetiminden siyasi sürecini gözden geçirmesini, düşmanla sürdürdüğü anlamsız barış görüşmelerine son vermesini ve işgal güçlerini Filistin topraklarından çıkarmak için direniş seçeneğine dönmesini talep etti.

Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas BBC televizyonuna yaptığı açıklamada, Hamas hareketinin sınırları geçici bir Filistin devletinin kurulması için işgal yönetimiyle gizli görüşmeler yaptığını iddia etmişti.

Goldstone Raporu’yla birlikte neden olduğu skandalın ardından iyice bunalan ve hem düşmandan hem de düşmanı destekleyen Amerikalı dostlarından güçlü tokatlar yiyen Abbas, çareyi Hamas’a saldırmakta buluyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.