FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS’ın İslam ülkelerine ziyareti başladı

Filistin Parlamentosu’ndaki Değişim ve Islah Grubu milletvekillerinden oluşan heyet, bazı Arap ve İslam ülkelerini kapsayacak ziyaretlerine bugün (6 Aralık Pazar) başlıyor.

Değişim ve Islah Grubu milletvekillerinden İsmail El-Eşkar başkanlığındaki heyette milletvekilleri Müşir El-Mısri ve Dr. Salim Selame de yer alıyor. Heyet üyelerinin ziyaret edecekleri Malezya, Endonezya, Cezayir ve Libya’da parlamento başkanlarıyla ve diğer bazı yetkililerle görüşmeler yapacağı bildirildi.

Milletvekili Müşir El-Mısri, Değişim ve Islah Grubu Enformasyon Dairesi’ne telefonla yaptığı açıklamada, gezinin amacının Filistin’deki gelişmeler ve ambargo nedeniyle yaşanan sıkıntılar hakkında ziyaret edilen ülkelerdeki yetkililere geniş bilgi vermek, Gazze’nin yeniden imarı ve ambargonun kaldırılması için destek talep etmek olduğunu söyledi.

Ziyaretler sırasında yetkililere Kudüs kentinde ve Batı Yaka’da yaşananlar hakkında da bilgi vereceklerini söyleyen El-Mısri, ziyaret ettikleri ülkelerde yapacakları görüşmelerde Yahudileştirme çalışmaları ve Kudüs halkının göç etmeye zorlanmasını anlatacaklarını bildirdi.

Değişim ve Islah Grubu milletvekili Müşir El-Mısri, Hamas milletvekillerinden oluşan heyetin Malezya, Endonezya, Cezayir ve Libya’ya yapacağı ziyaretlerin hareketin sabit tavırlarını ve ulusal uzlaşı arzusunu bir kez daha vurgulama çerçevesinde gerçekleştiğine işaret etti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (23) içerik yüklenmiştir.