FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS’ın işlediği bir savaş suçu yoktur

Filistin Adalet Bakanı Muhammed Ferec el-Gul, BM Genel Kurulu’nun Goldstone Raporu’nu 114 oy gibi büyük bir sayıyla kabul etmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, bu kararın Siyonist işgal liderlerinin Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına bir adım olmasını temenni ettiklerini söyledi.

Adalet Bakanı Gul, bugün (06 Kasam Cuma) yaptığı basın açıklamasında şöyle konuştu: “Hükümet olarak, raporun tavsiyesi üzerine Gazze’ye gelecek tüm heyetlerle çalışmaya hazırız. Uluslararası platformlarda raporu Batı Yaka ve Gazze’den oluşturulacak ortak bir komisyonun takip etmesini arzu ediyoruz.”

Muhammed Ferec el-Gul, raporun İnsan Hakları Kurulu’nda onaylanmasının ardından BM Genel Kurulu’nda da kabul edilmesinin, insanlık suçu işleyen Siyonist lider ve komutanların Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanmalarını zorunlu kıldığını dile getirdi.

Filistin Adalet Bakanı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu rapor doğrultusunda çalışmaktan yanayız. Bizim gizleyecek bir durumumuz yok. Bizler kurbanız. Cani ve cellâtla bir olmamız mümkün değildir. Bizde insanlık suçu olmaz. Gazze’de ne Filistin hükümeti ne de direniş savaş suçu olabilecek bir suç işlemiştir. Tersine onlara karşı savaş suçu işlendi. Onun için soruşturma için gelen herkese kucağımızı açtık.”

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.