FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS’ın Ramazan bayramı tebrik mesajı

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) mübarek Ramazan bayramına ulaşılması vesilesiyle bugün (09 Eylül Perşembe) bir tebrik mesajı yayınladı.

Mesajında tüm Filistin halkının, bütün Arap toplumlarının ve İslâm âleminin Ramazan bayramını tebrik ettiğini bildiren Hamas, bu mübarek bayramın tüm ümmetin birlik ve dayanışmasına vesile olması dilediğini belirtti.

Hamas, bayram tebriğinde, bayramın haklar ve ilkeler üzere dayanışmayı da beraberinde getiren bir güç birliğine vesile olmasını dilediğini ifade etti.

Hamas’ın mesajında siyonist işgal devletinin zindanlarında binlerce tutsak ve tutuklu bulunduğu hatırlatılarak onların özgürlüklerine kavuşmaları için Yüce Allah’a duada bulunulması istendi.

Hamas bayram tebriğinde Yüce Allah’ın, Filistin’in zulüm ve işgalden kurtulacağı, Müslümanların Mescidi Aksa’da özgürce ve birlikte namazlarını kılabilecekleri gerçek bayramlara kavuşturması dileğini de dile getirdi.

Filistin’de Ramazan bayramı yarın (10 Eylül Cuma günü) idrak edilecek ve bayram namazları da yarın sabah kılınacak. Bayram namazı için yine yüz binlerin Mescidi Aksa’ya akın edeceği tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.