AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas’ın Terör Örgütü İlanına Karşı Çıktığı İçin Umre Vizesi Verilmedi

Moritanya Parlamentosu Başkan Yardımcısı Muhammed Ğulam Veled El-Hac Eş-Şeyh, Katar’a uygulanan ablukayı onaylamadığı ve İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın terör örgütü ilan edilmesine karşı çıktığı için Novakşot’taki Suudi Arabistan Büyükelçiliği’nin kendisine Ramazan umresi vizesi vermediğini söyledi.
 
Muhammed Ğulam Veled Eş-Şeyh, dün (6 Haziran Çarşamba) yayınladığı makalede, Moritanya Parlamentosu’nun pasaportunu ilgili birime gönderdiğini ve Dışişleri Bakanlığı’nın gerekli resmi işlemleri yaptığını, Novakşot’taki Suudi Arabistan Büyükelçiliği’nden umre vizesi talep edildiğini fakat talebin reddedildiğini bildirdi.
 
Moritanya’daki Islah İçin Ulusal Birlik Partisi milletvekili Muhammed Ğulam Veled Eş-Şeyh, Moritanya Parlamentosu Başkanı’nın ikinci yardımcısı olarak görev yapıyor.
 
Makalesinde, Katar’a uygulanan ablukayı reddettiğini ve zulüm olarak gördüğünü bildiren Eş-Şeyh, Hamas’ı terör örgütü olarak niteleyen Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil El-Cubeyr’i de eleştirdiğini söyledi.
 
Bu tür eleştirilerden daha ağırını Fransa ve başka ülkelere de yaptığını fakat görüşleri nedeniyle cezalandırılmadığını belirten Eş-Şeyh, Suudi Arabistan’a sevgiden başka birşey beslemediğini ifade etti.
 
Eş-Şeyh, makalesinin sonunda Allah’ın doğruları söylemeyi ve bu nedenle karşılaşılabilecek eziyetlere sabretmeyi emrettiğini hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.