FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Hamas’ın üst düzey yetkilisi: İran, Direniş Cephesi’nin en büyük destekçisidir

Hamas üst düzey yetkililerinden İsmail Rıdvan, bazılarının bölgede hayali düşman yaratmaya çalıştıklarını belirterek, ‘İran, Direniş Cephesi’nin en büyük destekçisidir’ dedi.

Hamas üst düzey yetkililerinden İsmail Rıdvan, İrna’ya yaptığı açıklamada, bazılarının bölgede hayali düşman yaratmaya çalıştıklarını belirterek, ‘İran, Direniş Cephesi’nin en büyük destekçisidir’ dedi.

‘Kimi Arap devlet ve önde gelenleri, İsrail rejimi ile ilişkilerin normalleştirilmesine destek veriyor’ diyen Rıdvan, ‘Ancak biz İsrail rejimi ile ilişkilerin normalleştirilmesinin her türlüsüne karşı olduğumuzu vurguluyoruz. Bu rejim, Arap ve İslam ümmetinin başlıca düşmanıdır’ açıklamasını yaptı.

Bazılarının bölgede İran’ı hayali bir düşman olarak sunmaya çalıştıklarına işaret eden Hamas yetkilisi, ‘İran, İsrail rejimine karşı Filistin direnişini desteklemeye devam ediyor’ değerlendirmesinde bulundu.

Kudüs’ün kırmızı çizgi olduğuna dikkat çeken İsmail Rıdvan, İsrail’i Mescid-i Aksa’ya karşı saygısızlık yapmama konusunda uyardı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (10) içerik yüklenmiştir.