FilistinHaberlerOrtadoğu

“Hamas’la Anlaşma Yapmadan Esir Askerlerin Kurtarılması Mümkün Değildir”

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Birlikleri’nin elinde esir olan işgalci asker Oron Şaul’un annesi Zehava Şaul, Hamas’la bir anlaşmaya gitmeden esir askerlerin kurtarılmasının mümkün olmadığını dile getirdi. Esir askerin annesinin bu açıklamayı, oğlu Oron Şaul’un doğum yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen törene Gazze tarafından füze atılması olayından birkaç gün sonra yapması dikkat çekti.

anne Zehava Şaul FM 106 adlı ve siyonistlere ait bir radyonun kendisiyle yaptığı röportajda Hamas’la bir anlaşma sağlanmadan Gazze’de esir tutulan askerleri görmenin mümkün olamayacağını artık herkesin bildiğini söyledi.

Anne Şaul esir askerlerin geri alınması konusunda görüşmelerde bir ilerleme kaydedildiğini söyledi ancak ayrıntıya dair herhangi bir bilgi vermedi.

Zehava Şaul askerler esaret altında kaldığı sürece son savaşın kesin bir şekilde sona erdiğinin söylenemeyeceğini ifade etti.

Bir diğer esir asker Hedar Golden’in annesi ise Hamas karşısında caydırıcı gücünü kaybettiğini iddia ettiği hükümete tepki gösterdi. Golden’in annesi bunun en açık delilinin ise iki gün önce Şaul ailesinin oğullarının doğum yıldönümü münasebetiyle düzenledikleri törene füze saldırısı gerçekleştirilmesi olduğunu söyledi.

Söz konusu füze saldırısının Aron Hizan adlı bir siyonist milletvekilinin Filistinli Raymon cezaevinde tutulan çocuklarını ziyarete giden esir ailelerinin otobüslerini durdurarak ailelere çirkin bir şekilde hakaret etmesi ve sövmesi olayına tepki olduğu ifade edildi.  

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.