FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS’tan Abbas milislerine tutuklama tepkisi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Abbas milislerinin Batı Yaka’nın birçok şehrinde Hamas liderlerine ve mensuplarına yönelik sürdürdüğü tutuklamaları şiddetle kınayarak, bu tutuklamaların olumsuz sonuçlar doğuracağını ifade etti.

Abbas milislerinin Batı Yaka’nın birçok şehir ve kasabasında sürdürdüğü baskınlarda 30 kadar Hamas mensubunu tutukladığı bildirildi.

Son tutuklamaların ardından bir açıklama yapan Hamas sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Abbas milislerinin Batı Yaka’da sürdürdüğü barbar tutuklamaların olumsuz sonuçlar doğuracağını belirtti.

Konuya ilişkin bugün (22 Haziran Salı) yaptığı açıklamada Ebu Zuhri şöyle dedi: “Abbas milislerinin dün gece yaptığı geniş çaplı operasyonlarda 30 Hamas mensubunu tutuklaması Fetih ile işgal askerleri arasındaki işbirliğinin bir sonucudur. Tutuklamalar bu güçlerin artık düşmanın eline geçtiğini ve düşmanın temsilcisi durumuna düştüklerini gösteriyor. Yine bu tutuklamalar Fetih’in iç barış konusunda samimi olmadığını da gösteriyor”.
Abbas milislerinin Hamas liderlerine ve mensuplarına yönelik barbarlığına tepki gösteren milletvekilleri de, işgal rejiminin Kudüs’te Filistinlilerin evlerini yıktığı, yerleşim birimlerini her geçen biraz daha genişlettiği ve Kudüs’ü Yahudileştirmek için yoğun çaba harcadığı bir dönemde yapılan bu tutuklamaların işgalcilere hizmet etmekten başka bir şeye yaramayacağını ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.