FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas’tan Han Yunus’ta Kudüs’e Destek Gösterisi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) bugün (29 Aralık) Cuma namazından sonra Han Yunus şehrinde Kudüs’e ve esirlerin annelerine destek gösterisi düzenledi.

Han Yunus camilerinde kılınan Cuma namazından sonra bir araya gelen kalabalık, Amerika Başkanı Trump’ın kararını protesto edip, Siyonist işgal rejimi parlamentosu (Knesset) üyesinin esirlerin annelerine yönelik tutumunu kınadı.

Etkinlikte konuşan Hamas liderlerinden Yunus El-Estal “Amerika’nın Kudüs’le ilgili haksız kararı, Ortadoğu Dörtlüsü’nün şartlarını dayatarak direnişe boyun eğdirme girişimleri gibi başarısızlıkla sonuçlanacaktır” dedi.

El-Estal, işgalcinin direnişin kendisine artık daha önceki savaşlarda verdiği hezimetten daha büyük bir hezimet tattırabileceğine inandığına dikkat çekerek,  direniş güçlerinin de onların yüzünü karartacak, planlarını bozacak sürprizlere sahip olduğunu ifade etti.

Direnişe ve direnişin elindeki silaha sözü getiren El-Estal şunları söyledi: “Gazze halkı ve bu halkın arkasında durduğu direniş güçleri hiçbir zaman bir lokma ekmek, bir vat elektrik üzerinden direnişin silahını pazarlık konusu etmeyecek. Silahımız canımızdır. Kim olursa olsun bunu bedenimizden çıkarmaya güç yetiremeyecektir. Direnişin silahı kırmızıçizgimizdir. Buna yaklaşan kimse Siyonist muamelesini görecektir. Bu silaha yaklaşmadan önce insanların bin kere düşünmesi gerekir.”

Filistin Yönetimi’ne de çağrıda bulanan El-Estal, “herkes şunu bilsin ki direnişimizi ve silahımızı hedef alan alçakça saldırılara daha fazla sabredemeyiz. Silahımızı teslim etmemiz için bize baskı yapabileceklerini düşünüyorlarsa yanılıyorlar” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.