FilistinHaberlerİranOrtadoğu

HAMAS’tan İran’a teşekkür

Filistin İslami direniş hareketi HAMAS’ın siyasi büro başkanı Halid Meş’al, Tahran temaslarında, İranlı yetkililerin sıcak ilgisi ve Filistin halkının direnişine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

HAMAS’ın siyasi büro başkanı Halid Meş’al, Tahran’da düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, Müslümanlar ve Arapların konumları, sorunları ve kaygıları ortaktır. Biz düşmanlara karşı ortak tavır içerisindeyiz. Fakat her birimizin bulundukları konum itibariyle, düşmana karşı farklı bir cephede yer almaktadır” diye konuştu.

Özerk yönetimin, Filistin halkının isteklerini neden dikkate almıyor şeklindeki bir soruyu yanıtlayan HAMAS’ın siyasi büro başkanı Halid Meş’al, “bu konu bizim için de çok üzüntü verici bir durumdur. Siyonist rejim ile sözde barış görüşmeleri, ABD ve batılı ülkelerin dikte ettikleri projelerin hiçbir faydasının olmadığı görülmüştür. Bütün bunlara rağmen özerk yönetimin izlediği siyasetleri bizleri çok üzmektedir” diye konuştu.

İşgal rejimi İsrail’in verdiği sözlere bağlı kalmanın hiçbir faydasının olmadığı ve verilen vaadlerin tıkandığı da görülmüştür hatırlatmasında bulunan Halid Meş’al, biz Filistin özerk yönetimi ve Filistin kurtuluş teşkilatından, Filistinli grublar arasında barış müzakerelerini ciddiye almalarını istiyoruz. Filistin halkının isteklerini göz önüne almalarını istiyoruz. Biz kendi değerlerimizi ciddi bir şekilde savunursak, düşmanların, kararlılığımız karşısında çaresiz olduğu görülecektir diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (75) içerik yüklenmiştir.