FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS’tan Karadavi’ye destek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Batı Yaka’daki cami cemaatinin Ramallah’a bağlı imamların hutbelerinde Karadavi’ye saldırmalarını kabul etmemesinin bu insanların Karadavi’nin yanında yer aldığını gösterdiğini belirterek, Karadavi’nin Mescid-i Aksa’nın ve direnişin şeyhi olduğunu söyledi.

Hamas’ın önde gelen liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan, Batı Yaka halkının camilerde imamların Karadavi’ye sözlü saldırılarını engellemesi üzerine dün (15 Ocak Cuma) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Ümmetin şeyhi ve çağın müceddidi Allame Karadavi’ye karşı yükselen münafıkça sesler susturuldu. Çünkü Karadavi, Mescid-i Aksa ve direnişin şeyhidir”.

Rıdvan sözlerini şöyle sürdürdü: “Batı Yaka’daki Filistin halkı bugün Karadavi’ye ve direnişe dil uzatmak isteyen çeteyi reddettiğini bu tavrıyla ortaya koydu. Şeyh Karadavi’ye saldırmak direnişe ve Kudüs’e saldırmaktır. Bu halk bu tavrıyla ayrıca işgal devletiyle birlikte hareket eden Abbas güçlerini ve Ramallah’a bağlı şeyhleri de kabul etmediğini gösterdi”.

Dr. Rıdvan yaptığı açıklamanın devamında Batı Yaka halkının kendini Filistin davasına ve Kudüs’e adayan ümmetin değerli âlimi Karadavi’nin yanında olduğunu ve onu desteklediğini dosta düşmana gösterdiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.