İşgalci İsrail RejimiFilistin

Hamas’tan, Mescidi Aksa ve Kudüs’ü kurtarmak için Dönüş Ordusu’nu kurma çağrısı

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Üyesi Mahmud ez-Zehhar, “Mescidi Aksa’da namaz kılan veya Filistinli bir vatandaşın öldürülmesi, dünyadaki bütün Müslümanların onurunun öldürülmesidir.” ifadelerini kullandı.

Hamas’ın önde gelen isimlerinden Mahmud ez-Zehhar, dün geceden bu yana işgal güçleri ile Yahudi yerleşimcilerin ırkçı saldırılarına maruz kalan Kudüslülerle dayanışma için abluka altındaki Gazze Şeridi’nde düzenlenen destek mitinginde bir konuşma yaptı.

Konuşmasında ez-Zehhar, İslam alemine ve Arap ülkelerine, Kudüs kentini ve Mescidi Aksa’yı işgal kirinden kurtarmak için Dönüş Ordusu’nu kurma çağrısında bulundu.

Filistin topraklarının işgal edilmesinin, tüm Arap ve İslam topraklarının işgal altında olması anlamına geldiğine dikkat çeken Hamaslı yönetici, “Mescidi Aksa’ya yapılan saygısızlık Mekke, Medine ve bilcümle yeryüzündeki bütün camilere yapılan bir saygısızlıktır.” dedi.

Açıklamasında ez-Zehhar, İsrail yönetiminin, Kudüs’te akıtılan şehit kanının, İslam ümmetinin her karış toprağına süzüldüğünü ve kutsallarını müdafaa etmek uğruna bütün Müslümanların silahlanması için yeterli bir sebep olduğunu vurguladı.

İşgalci İsrail’e karşı verilen savaşta birlik olmanın ve güvenlik koordinasyonunun yanı sıra işgalcilerin yüzüne silah doğrultmanın önemine değinen ez-Zehhar, “Ruhlarımız ve evlerimiz Mescidi Aksa’ya feda olsun.” dedi.

Konuşmada, Yahudilerin, tarih boyunca zalimlerden olduğu, Allah’ın insanların hidayeti için gönderdiği peygamberleri ve Allah dostlarını katlettikleri, bulundukları her dönemde insanlık için tehlike arz ettikleri ve sonuç olarak da çıkardıkları fesat ve bozgunculuk nedeniyle dünyanın dört bir tarafından sürülüp mukaddes Filistin topraklarına geldikleri belirtildi.

Mescidi Aksa’nın Mekke ve Medine’yi yakından ilgilendirdiğini aktaran ez-Zehhar, İsrail rejimiyle normalleşme anlaşmaları imzalayan ve işlediği insanlık suçlarına ortak olan Arap yöneticileri lanetledi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (41) içerik yüklenmiştir.