FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS’tan Mukaddes Mekanlara destek çağrısı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin çağrısı üzerine 05 Mart Cuma gününü işgal altındaki mukaddes İslamî mekânlara destek günü ilan ettiğini duyurdu.

Hamas hareketi dün akşam (03 Mart Çarşamba) konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Hamas şunları ifade etti: “Bütün Filistin halkını Cuma günü mukaddes mekânlara destek için her yerde gösteri, yürüyüş ve etkinlik yapmaya davet ediyoruz. Siyonist işgal yönetiminin Hz. İbrahim Camisi ile Hz. Bilal Camisini ulusal tarihi eserler listesine almasını protesto etmek için Cuma günü namazdan sonra yapılacak anlamlı gösteriye de katılım bekliyoruz.”

Siyonist işgal yönetiminin Kudüs ve civarında bulunan tarihi İslamî mekânları Yahudileştirmek için başlattığı kampanyayı görüşmek için Filistin Meclisinin Gazze’de yaptığı oturuma katılan Başbakan İsmail Heniyye, Gazze, Batı Yaka, Kudüs ve Filistin dışındaki Müslümanlardan Cuma gününü mukaddes mekânlara destek günü ilan etmelerini ve bunun için eylem yapmalarını istemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.