FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS’tan siyonist düşmanın Kudüs planları konusunda uyarı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyonist işgal devletini Kudüs kentindeki Yahudi yerleşkelerini genişletme ve Doğu Kudüs’ü Siyonist işgal devletine katma planlarına karşı uyardı.

Hamas Hareketi Basın Bürosu tarafından bugün (28 Haziran Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınlandı. Hamas Hareketi’nin Kudüs’te yeni Yahudi yerleşim birimleri inşa planını reddettiği ve bu durumu Mescid-i Aksa’ya, Filistin halkına, Arap milletlerine ve İslam ümmetine karşı yapılmış apaçık bir saldırı kabul ettiği ifade edildi.

Bildiride ayrıca, bölgede patlamaya neden olacak bu düşmanca politikaların tek sorumlusunun Siyonist işgal yönetimi olacağı belirtildi.

Oslo takımını da Siyonist düşmanla tüm müzakereleri durdurarak ulusal bir tavır takınmaya davet eden Hamas Hareketi, işgalciyle yapılan müzakerelerin Yahudi yerleşim birimi inşasını ve Kudüs’ün Yahudileştirilmesi projelerini kamufle ettiğini söyledi.

Kudüs’e yönelik saldırılar karşısında Filistin halkını birlik ve bütünlüğe çağıran Hamas Hareketi, Arap Birliği, İslam Konferansı Örgütü ve Birleşmiş Milletler’i de sorumluluğunu yerine getirmeye davet ederek Kudüs’e yönelik saldırıyı durdurmasını istedi.

Hamas Hareketi, “Kudüs’e saldırı, Filistin halkına, Arap milletine ve İslam ümmetine saldırıdır. Kudüs’ün temsil ettiği ve kırmızıçizgi sayılan dini değerlere saldırıdır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.