FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamdan: “Hamas Hiçbir Gün Arap Ülkelerinin İç Çekişmelerine Taraf Olmadı”

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Usame Hamdan, Fetih Hareketi’nden Hamas’a yapılan başka ülkelerin iç işlerine karışmama çağrılarının Fetih’in Filistin davasına yönelik işlediği cinayetlerin üzerini örtme çabalarının bir parçası olduğunu söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Hamdan, Fetih Hareketi’nin Hamas’a yönelttiği başka ülkelerin iç işlerine karışma ithamının önemsiz olduğuna işaret ederek, “Ümmetin selameti ve içinde bulunduğu krizden kurtulması için elbette Allah’a dua etmemiz gerekir” dedi.

Fetih Hareketi’nin geçmişte Ürdün, Suriye, Lübnan ve Kuveyt gibi ülkelerin iç işlerine müdahale ederek Filistin halkını felaketlere sürüklediğini hatırlatan Hamdan, tarih sayfalarında Fetih’in daha başka sorunlara bulaştığına dair bilinmeyen birçok bilginin olduğunu söyledi.

Bölgedeki mevcut durumu fırsat bilerek Hamas’ı Mısır’da yaşanan olaylarda parmağı varmış gibi göstermenin Fetih liderlerinin ortaya çıkmasını istemedikleri suçlarının üzerini örtmeyi amaçladığını belirten Hamdan, direnişin iyi durumda olduğunu ve geleceğin direnişin olacağına güvendiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.