FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamed: “Gazzeli Gençlerin Kaçırılması Olayının Tehlikeli Sonuçları Olacak”

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Gazi Hamed, Gazzeli dört gencin Mısır topraklarında kaçırılması olayı aydınlanınca gelecekte tehlikeli sonuçlarının olacağını ifade etti.

Hamed, dün akşam sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki kişisel sayfasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kaçırma olayının ardında silahlı grupların olmadığına inandıklarını belirterek, “Şayet öyle olsaydı şimdiye kadar birçok ipucu elde ederdik” dedi.

Kaçırma olayının daha önceden planlanmış siyasi ve askeri boyutları olan büyük bir operasyon olduğuna dair işaretler bulunduğunu söyleyen Hamed, gençlerin kaçırılmasından 24 gün sonra olayın bir sır olarak kalmasının gençlerin akıbeti hakkında tehlikeli soruları gündeme getirdiğini bildirdi.

Hamed, “Kaçırma operasyonunun arkasında büyük bir resmi cihet var ve o cihet olayın sır olarak kalmasında ısrar mı ediyor?” sorunun gündemde olduğuna işaret etti.

Kimliği belirsiz silahlı kişiler 19 Ağustos’ta Filistinli dört genci Rafah Sınır Kapısı’ndan resmi yollarla çıkış yaptıktan hemen sonra Kahire’ye doğru giden otobüsü durdurarak kaçırmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.