FilistinHaberlerOrtadoğu

Han Yunus emniyet müdürü’nü Filistin büyükelçiliği ihbar etti

Mısır’da çıkan el-Yevm’us-Sâbı’ gazetesi, hasta annesini tedavi ettirdikten sonra Gazze’ye girmek üzereyken Rafah sınır kapısında tutuklanan Han Yunus Emniyet Müdürü İbrahim Maruf’u Kahire’deki Filistin Büyükelçiliği’nde çalışan görevlilerin ihbar ettiğini yazdı.

İbrahim Maruf, Kahire’de annesini tedavi ettirdikten sonra geçen Perşembe günü (29 Ocak) Gazze’ye dönüşünde Rafah sınır kapısında tutuklanmıştı. Maruf’un Sina’da Mısır güvenlik güçleri tarafından sorgulandığı bildirildi.

Gazete verdiği haberde, Hamas’a mensup Maruf’un Gazze’de ne görev yaptığı bilinmeden Mısır’da annesine refakatçilik yaptığını ve annesini tedavi ettirdikten sonra da Gazze’ye döndüğünü yazdı.
Gazete daha sonra şöyle dedi: “Kahire’de tedavi gören hastaların Gazze’ye dönüşlerini takip eden Kahire’deki Filistin Büyükelçiliği çalışanları Mısırlı yetkililere İbrahim Maruf’un aslında İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a mensup olduğunu ve Han Yunus Emniyet Müdürü olduğu bilgisini uçurdular. Bu nedenle Maruf tam Gazze’ye girecek iken Mısır güvenlik güçleri tarafından tutuklandı”.

Kaynaklar, Maruf’un şu anda Sina’da sorgulandığını, sorgusunun tamamlanması için Kahire’ye gönderilebileceğini belirterek, Maruf’un neyle suçlandığının ise henüz bilinmediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.