FilistinHaberlerOrtadoğu

Han Yunus’a sızmaya çalışan siyonist askerler püskürtüldü

Halk Direniş Komiteleri’nin askeri kanadı durumundaki Nasır Salahuddin Tugayları, bugün (31 Temmuz Cuma) sabah erken saatlerde Gazze’nin güney kesimine düşen Han Yunus’un doğusuna sızmaya çalışan işgal ordusuna bağlı özel bir birlikle şiddetli çatışmaya girdiğini duyurdu.

Operasyonla ilgili bugün bir askeri bildiri yayınlayan Nasır Salahuddin Tugayları, dün gece sabaha doğru saat 02:15’te Han Yunus’un doğu kesiminde bulunan el-Medaris bölgesine sızmaya çalışan işgal ordusuna bağlı özel birliğe otomatik silahlarla saldırdıklarını, çıkan şiddetli çatışmanın ardından düşman birliğinin geri çekilmek zorunda kaldığını ve mücahitlerin de sağ salim bir şekilde üslerine döndüklerini ifade etti.

Askeri bildirinin devamında, bu operasyonun kahraman mücahitlerin tetikte bekledikleri, Gazze bölgesine sızmaya çalışan düşman askerlerine karşı nöbette oldukları ve gasp edilmiş bütün toprakların kurtarılması için biricik yolun Cihad olduğunu ortaya koydukları dile getirildi.

İşgal ordusu, üç hafta devam barbar savaşın ardından zaman zaman direniş mücahitlerinin nabzını yoklamak, askerlerinin moralini yükseltmek ve bölge halkını korkutmak için Gazze’nin değişik bölgelerine sızmaya çalışıyor. Fakat nöbette olan direniş mücahitleri, düşmanın bütün girişimlerini boşa çıkararak ve şanına yaraşır kahramanlıklar göstererek düşmanı geri püskürtüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.