FilistinHaberlerOrtadoğu

Han Yunus’ta HAMAS liderinin aracı patlatıldı

Gazze’de güven ve huzurun olmasını istemeyen ve düşman adına hareket eden bazı kanun kaçakları, Gazze’nin Han Yunus Mülteci Kampı’nda Hamas liderlerinden birinin aracına yakın yerde bomba patlatarak iki çocuğun yaralanmasına ve civardaki evlerin hasar görmesine neden oldu.

“Kanun kaçaklarından bir grup bugün (02 Şubat Salı) sabah erken saatlerde Gazze’nin Han Yunus Mülteci Kampı’nda bulunan Hamas liderlerinden Yusuf Sarsur Ebu Ömer’in aracının yakınındaki bir yere patlayıcı yerleştirdi. Patlatma sonucu araç tamamıyla yanarken çevrediki bazı evler de patlamamın etkisiyle zarar gördü. Olayda yaralanan iki çocuk ise hastaneye kaldırıldı.”

Olay yerine gelen güvenlik güçlerinin patlamayla ilgili soruşturma başlattıkları ifade edildi.

Diğer taraftan hedefteki Hamas lideri Sarsur ise olay hakkında şunları söyledi: “Bölgede çok şiddetli bir patlama sesi duydum. Siyonist F16 savaş uçaklarının bölgeyi bombaladıklarını sandım. Fakat bir müddet sonra evimin önüne park ettiğim aracın yakınında patlamanın meydana geldiğini öğrendim. Patlamanın şiddetinden civar evlerde ciddi hasar meydana geldi”.
Olayın kimin yaptığı noktasında herhangi bir açıklama yapmayan Sarsur, polisin patlamayla ilgili soruşturma başlattığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.