FilistinHaberlerOrtadoğu

Han Yunus’un doğusunda iki mücahid şehid edildi

Siyonist işgal radyosu bugün (01 Haziran Salı) verdiği haberde, işgal ordusunun sabah erken saatlerde Gazze’nin güneyine düşen Han Yunus’un doğusuna girerek iki direniş mücahidini şehit ettiğini duyurdu. Kaynaklar şehit olan mücahitlerin Abdurrahman Ömer Abdulhamid El-Estal (19) ile Hamade Emin Muhammed Şehvan (19) olduğunu ifade ettiler.

İşgal radyosu verdiği haberde iki Filistinlinin eylem yapmak için sac duvardan işgal altındaki topraklara girmek istediklerini iddia etti.

Gazze’deki İlk Yardım ve Acil Durum İdaresi Başkanı Dr. Muaviye Hasaneyn yaptığı açıklamada, işgal ordusuna bağlı tankların, topların ve Apaçi helikopterlerinin sabah erken saatlerden beri sınıra yakın bölgedeki Filistinlilere ait evlere ve tarım arazilerine yoğun bir şekilde ateş açmaya devam ettiklerini belirtti.

Dr. Hasaneyn yaptığı açıklamanın devamında olay yerine ulaşan ilk yardım ekiplerinin şehit veya yaralı görmediklerini belirterek, işgal tarafında ambulansların görüldüğünü bunun da işgal askerlerinden bazılarının öldüğünü veya yaraladığını gösterdiğini ifade etti.

Diğer taraftan mahalli kaynaklar, işgal askerlerinin ateş açması sonucu Rafah’ta Selma Ebu Şeluf (65) adındaki Filistinli yaşlı bayanın ayaklarından yaralandığını ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.