HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Haniye: Düşman sadece gücün dilinden anlar

Filistin İslami Direniş Hareketi “Hamas” siyasi büro başkanı “İşgalciler Filistin topraklarından tamamen çıkarılıncaya kadar, “Kudüs’ün Kılıcı” Siyonistleri vurmaya hazır olacaktır.”diye kaydetti.

El Ahed üssünün Pazartesi günkü haberine göre Filistin İslami Direniş Hareketi “Hamas” siyasi büro başkanı İsmail Haniye Arap ve İslam milletleri arasında birlik ve beraberliğin gereğini vurgulayan bir açıklamada şunları söyledi: tüm barış, uzlaşma ve müzakere yanılsamaları terk edilmelidir, çünkü bu rejim sadece kılıç ve silahların dilinden anlıyor.

İsmail Haniye, Filistin meselesinin karşı karşıya olduğu zorluklara da değinerek şöyle dedi: Bu zorluklar arasında Siyonist rejimin son parlamento seçimleri ve bu rejimdeki radikal Siyonistlerin zaferi, işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya dini egemenlik dayatma girişimleri, ayrıca Filistin meselesinin temel direklerini ve bunların en üstünde mültecilerin geri dönüş hakkını yok etme çabaları gibi meselelere değinebiliriz.

Haniye, “Kudüs hedef alındığı sürece önceliğimiz ve stratejimiz Kudüs’ün düşmanla olan mücadelemizin merkezi olması olacak ve bu bizi birleştirecektir.”diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.