HaberlerİranOrtadoğu

Harazi: Arabistan İran’da ihtilaf yaratmak için büyük meblağlar harcamaktadır

İran İslam Cumhuriyeti Dış İlişkiler Stratejik Konsey Başkanı Seyyid Kemal Harazi, Arabistan’ın İran’da ihtilaf yaratmak için büyük meblağlar harcadığını söyledi.

Paris’te düzenlenen ‘’Gergin Ortadoğu bölgesinde İran istikrar adası’’ isimli toplantıda bir konuşma yapan Harazi, ‘’İran, düşmanlarının aksine Ortadoğu bölgesinde istikrar ve barış unsurudur ve bu şartlarda İran istikrarsızlık okyanusunda istikrar adası olmayı başarmıştır’’ dedi.

Etnik çeşitlilik bakımından İran’ın bölgede ilk sırada yer aldığını ifade eden Harazi ve etnik çeşitliliğin istikrarsız tehlikesini arttırdığını ifade ederek, ‘’İran etnik ve mezhepsel çeşitliliği rağmen mili birlik ve istikrarını korumayı başarmıştır.

İslami Devrim sonrası seçimler gibi demokratik yapıların ortalama yılda bir kez tekrarlandığını ifade eden Harazi, siyasi ve ekonomik yapılan baskılara rağmen İran’da demokrasinin kendi yolunu devam ettiğini söyledi.

İstikrar anlamının düşmanların komplolarını sonlandırmak anlamına gelmediğini ifade eden Harazi, İran güvenlik güçlerinin dikkatli bir şekilde komploları takip edip onları ortadan kaldırdıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.