GenelHaberlerİranOrtadoğu

Hasan Firuzabadi’den Patriot uyarısı

İran Silahlı Kuvvetler Genel Kurmay Başkanı, Patriot füzelerinin Türkiye topraklarına yerleştirilmesinin bölge açısından tehlikeli olduğunu belirterek, “Avrupa, Amerika ve Türkiye elitleri ve akil adamları her hangi bir ateş alevlenmeden önce bu sistemleri bölgeden dışarı çıkarmalılar” ifadesini kullandı.

Tahran’da üst düzey askeri komutanlardan bir gruba hitaben konuşan İran Genel Kurmay Başkanı Tümgeneral Seyyid Hasan Firuzabadi, NATO’ya ait Patriot füze bataryalarının Türkiye topraklarına yerleştirilmesi konusunda türk makamlarını uyararak, bu girişimin Suriye ile askeri çatışma olasılığını artırdığını hatırlattı.

İran Genelkurmay Başkanı Firuzabadi, “Söz konusu Patritoların her biri, dünya haritası üzerinde kara bir leke ve bunlar dünya savaşına zemin hazırlar” dedi.

Genelkurmay Başkanı Firuzabadi, “Yeni bir dünya savaşı için plan yapıyorlar. Bu insanlığın geleceği ve aynı zamanda Avrupa’nın kendi geleceği için çok tehlikeli” şeklinde konuştu.

Firuzabadi, Avrupa, Amerika ve Türkiye akil adamları ve elitlerine de çağrıda bulunarak savaş ateşinin bölgede alevlenmesinden önce bu sistemi bölgeden çıkarmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.