HaberlerLübnanOrtadoğu

Hasan Nasrullah: Hizbullah Ortadoğu Bölgesinde Mevcut Şartlarda Zafer Elde Etti

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, direnişi, Ortadoğu bölgesinin mevcut gelişmelerinin zafer kazanan tarafı olarak niteledi.

Lübnan es’Sefir gazetesinin yazdığına göre, Nasrullah, Hizbullah komutanları ve liderlerinden bir grupla yaptığı görüşmede, Lübnan ve bölge gelişmeleri sürecinden dolayı hoşnut olduğunu zira, siyasi ve medya çevrelerinin Hizbullah ve şahsiyetler aleyhindeki propaganda saldırılarına rağmen bunun Hizbullah’ın üzerinde etkisi olmadığını ve bölgedeki gelişmelerin direniş lehine devam ettiğini söyledi.

Hizbullah lideri, Lübnan, Suriye ve İran gelişmeleri konusunda da, gelecek günlerin ister Lübnan isterse Suriye’de Hizbullah’ın doğru yolda olduğunu göstereceğini bildirdi.

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri, Hizbullah ve HAMAS arasında yakın bir ilişkinin olduğunu belirterek, iki hareket arasında temasların sürdüğünü söyledi.

İran’da seçimlere de temas eden Nasrullah, İran’daki seçimlerin dünyaya Velayeti Fakih ve İslam Cumhuriyeti’nin demokratik en seçimin nasıl yapıldığını gösterdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.