HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Hasan Nasrullah: Suriye Direniş Ekseninin Ana Konumunu Temsil Ediyor

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrullah; Bölgedeki tüm sorunlara siyasi çözüm sağlama ve siyonist düşman İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesiyle mücadele etmenin gereğini belirtti.

Uluslararası Direniş Ulemaları Birliğinin bugün Beyrut’ta ‘Filistin İçin Birleşiyoruz… İsrail Yok Olacak’ sloganı altında düzenlediği konferansta konuşan Nasrullah; düşman İsrail’in gerçeği ve bölge halklarını hedef alan terörünün deşifre edilip hatırlatılması amacıyla geniş çaplı medyatik ve siyasi kampanyaların düzenlenmesi gereğini vurguladı.

Nasrullah Filistin davasının kesinlikle herhangi bir kuşkuya yer vermeyen bir hak davası olduğuna vurgu yaparken; İsrail’in bölgede yaşanan olayları fırsat bulup bölge devletleri ile ilişkilerini normalleştirme çabalarının tehlikesine karşı uyarıda bulundu.

Arap ve İslam aleminin dünya düzeyinde faaliyette bulunan siyonist bir projeyle karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Nasrullah; bu projenin ‘İsrail’ adı altında bir varlığı, temeli ve üssü bulunduğunu ifade etti. Nasrullah dolayısıyla İsrail ve Filistin işgaline karşı koymanın herkesin sorumluluğu olduğunu söyledi.

Hizbullah genel sekreteri Nasrullah Suriye’nin direniş ekseninin ana ve temel konumunu teşkil ettiğinin altını çizerken kurtuluştan sonra Irak ve Yemen’in direniş eksenini açısından potansiyel bir fırsat teşkil ettiklerini ifade etti.

Nasrullah Filistin’in siyonist işgalden kurtarılması yönünde çaba harcayacak tarafları kim olurlarsa olsun koşulsuz şartsız destekleyeceklerini belirtirken, bunun da herkesin sorumluluğu olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.