İran

Hasan Ruhani Bakanlar Ve Valilere, İran Karşıtı Yaptırımları Aşmak İçin Daha Fazla Çaba Gösterme Çağrısında Bulundu.

Bugün öğleden önce bakanlar kurulunda konuşan Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, vatandaşların büyük önem taşıyan uydu programı konusunda başarısızlıklara rağmen çok kazanımlar elde edilgini bilmesi gerektiğini belirterek, “Sonuç olarak, uydu fırlatma konusunda elde başarılar çok büyüktü.” dedi.

“Uydu inşaatı alanında iyi başarılar elde ettik bu çabalar yolda olduğumuz anlamına geliyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde bazı küçük hatalar çözüldükten sonra uydularımız tekrar uzaya gönderilmeye hazır olacağız.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Ruhani, şunları kaydetti: “Bu çalışmalar ülkedeki tarımcılık, ormancılık, çevre ve meralar hakkında ihtiyaç duyduğumuz bilgiler için önemlidir, dolayısıyla bunu takip edeceğiz.”

İran halkının düşmanın sandığının ötesinde olduğunu anlatan Ruhani, bakanlar ve valilere sorunları çözüp İran karşıtı yaptırımları aşmak için daha fazla çaba gösterme çağrısında bulundu.

Ruhani, “Amerikalılar, İran halkına çok fazla baskı yapmak isiyor, fakat bu baskıların sonuçsuz kalmasından dolayı endişe duymaktalar.” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.