AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

Hasan Ruhani: Güney Afrika’nın yeni cumhurbaşkanını tebrik etti

İslami İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Matamela Cyril Ramaphosa’ya gönderdiği mesajda, Güney Afrika cumhurbaşkanı olarak seçilmesini tebrik etti.

Ruhani, gönderdiği tebrik mesajında, iki dost ülke arasında ikili ve uluslararası arenadaki ilişkiler ve işbirliğinin her geçen gün daha da gelişmesi ve kalkınması gerektiğini ümit etti.

G.Afrika meclisi milletvekillerini 15 şubat tarihinde Matamela Cyril Ramaphosa’yıbu ülkenin cumhurbaşkanı olarak seçmişlerdi.

G. Afrika’nın önceki cumhurbaşkanı Zuma, Afrika Milli Kongre Partisi’nin üyelerinin baskıları sonucu 8 yıllık cumhurbaşkanlığı görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Bu arada İslami İran cumhurbaşkanı yarındımcısı İshak Cihangiri de, Kuveyt halkı ve devletinin milli gününü tebrik etti.

Cihangiri, Kuveyt başbakanı ve Kuveyt veliahdına gönderdiği tebrik mesajında ikili ilişkilerin her alanda daha da gelişmesini istedi.

Kuveyt 14 mayıs 1962 tarihinde BM’nin 111. üyesi olarak kabul edilmiş ve 25 şubat tarihi de milli gün olarak kayıtlara geçmiştir.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.