HaberlerİranOrtadoğu

Hasan Ruhani: İran halkı hiçbir güçten korkmuyor

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran halkının hiçbir güçten korkmadığını, İran’ın 5+1 grubu ile nükleer anlaşmasından sonra, Siyonist rejimin korkuya kapılarak titremeye başladığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Ruhani, bugün Tahran’ın güney batısında yer alan İslam Şehr, Baharistan ve Robat Kerim halkına hitaben yaptığı konuşmada, İran ile 5+1 grubu arasında sağlanan nükleer anlaşmaya işaretle, büyük İran halkının geçen aylarda,sahip olduğu kudret ve gücünün bir bölümünü dünyaya gösterdiğini belirtti.

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Başkanı Ruhani, bu milletin siyasi ve toplumsal açıdan bütün küresel güçler karşısında büyük devrimi gerçekleştirdiğini hatırlatarak, İran halkının hiçbir güç karşısında korkmadan, İslam Cumhuriyeti bayrağını, Rahmetli İmam Humeyni’nin önderliğinde dalgalandırdığını vurguladı.

İran halkının, askeri gücünü de dünyaya gösterdiğini ifade eden Ruhani, bugün bu büyük milletin diplomasi alanında da büyük kabiliyetini dünyaya gösterdiğinin altını çizdi.

Geçen 30 senede gasıp İsrail’in 3 kez sarsıldığnı söyleyen Cumhurbaşkanı Ruhani, İslam İnkılabı zaferi, kutsal savunma yıllarında Hurremşehr’in işgalden kurtarılışı ve İran’ın küresel güçlerle nükleer anlaşma yapmasını, İran halkının geçen 30 yıldaki tarihi zaferleri olarak değerlendirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Eylül 2021 (16) içerik yüklenmiştir.