HaberlerİranOrtadoğu

Hasan Ruhani, İran halkına teşekkür etti

İran 11. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin galibi Hüccetülislam Ruhani dün halka hitaben bir teşekkür mektubu yayınlıyarak “Bu seçimlerin asıl galibi kuşkusuz sizlersiniz” dedi.

Seçimleri büyük bir farkla kazanıp ülkenin yeni Cumhurbaşkanı olarak belirlenen Hüccetülislam Hasan Ruhani, bir mesaj yayınlıyarak Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney ve İran halkına takdir ve teşekkürlerini ifade etti.

Ruhani, “Besmele” ve kısa bir ayetle başladığı bu mesajının başında “İran’da akıl ve itidal güneşinin ışıkları bir kez daha saçtığı ve bu ülke halkının birlik ve bütünlük sesleri dünyaya yankı yaptığı için yüce Allah’a şükürler olsun” diye kaydetti.

Ruhani daha sonra, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in seçimlere katılması yönündeki çağırısına “Lebbeyk” diyerek yeni bir siyasi kahramanlık yarattığından dolayı halka teşekkür ve takdirlerini ifade ederek “Bu seçimerin asıl galibi şüphesiz sizlersiniz. Sizler sakin, bilinçli ve umutlu bir şekilde ve de Hakk’a inanıp, dini yönetime güvenerek milli menfaat ve izzet ve itidale dayalı yönetim yolunda büyük bir adım attınız” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.