HaberlerİranOrtadoğu

Hasan Ruhani, İran İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani ile görüştü

İran’da Cuma günü yapılan ve seçmenin yüzde 72.7’sinin katıldığı seçimleri ilk turda kazanan Hasan Ruhani, bugün İran İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani ile görüştü.

Görüşmede tarafların, ülkenin içinde bulunduğu durumu ele aldıkları ve yürütme ile yasama arasında halkın sorunlarının giderilmesi konusunda iyi bir işbirliğinin sağlanması gereğine vurgu yaptıkları anlaşılıyor.

Muhabirimizin bildirdiğine göre, Ruhani ve Laricani görüşmede, Yasama ve Yürütme kurumları arasında iyi bir işbirliğinin olma sözkonusu görüşmede, sorunların daha kolay ve kısa zamanda hallolacağına vurgu yaparlarken halkın sorunlarının giderilmesinin ortak işbirliği ve düşünceye ihtiyaç olduğunu bildirdiler.

Sözkonusu görüşme ardından basına demeç veren Ruhani, Laricani ile görüşmesini olumlu ve faydalı olarak nitelerken, İran’ın değişik meselelerinin çözümü konusunda program ve ortak düşüncenin şart olduğunu belirterek; özellikle de halkın sorunlarının giderilmesi konusunda Yasama ve Yürütme’nin işbirliğinin zaruri olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.