HaberlerİranOrtadoğu

Hasan Ruhani: Sabır ve dayanıklılıkla düşmanı darmadağın edeceğiz

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Hürmüzgan eyaletinin yönetim merkezi Bender Abbas’taki Fars Körfezi Yıldızı Projesi’nin ikinci aşamasının açılış töreninde bir konuşma gerçekleştirdi.

Hürmüzgan eyaletinin yönetim merkezi Bender Abbas’taki Fars Körfezi Yıldızı Projesi’nin ikinci aşamasının açılış töreninde konuşan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, gündemdeki son gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Ruhani, “Düşman halkımızın büyüklüğünü zedelemek istediği zaman geçmişteki konuları unutmalıyız. Eğer tek bir millet olarak birlik içinde olursak; sabır, dayanıklılık, yüce Allah’a inanç ve dayanışma vasıtasıyla düşmanı darmadağın edeceğiz” dedi.

“Düşmanın bize olan kin ve nefreti çok eskilere dayanmaktadır. ABD’de iktidara gelen liderlerden biri, geçenlerde İran halkının kökenini kurutacağını öne sürdü” ifadesini kullanan Ruhani, şimdiki durumda kararlılık ve azimle düşmana karşı dimdik durulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ruhani, “Bugün, tarihsel bir noktadayız, eğer düşman bize yönelik bir komplo kuruyorsa, tehditlerini boşa çıkartmak için çalışmalıyız. Mümkün olduğu kadar tehditleri fırsata çevirmeliyiz” açıklamalarında bulundu.

Bunlara ilave olarak Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, “Hiç şüphesiz yaptırımlar vatandaşların hayatını kötü yönde etkileyecektir, fakat dünya güçlerinin zorbalığına karşı durmamıza aynı zamanda ülkede yaratıcılığın yeşermesine neden olabilir” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2022 (16) içerik yüklenmiştir.