HaberlerİranOrtadoğu

Hasan Ruhani: Yüce İslam Peygamberi Günümüzde Her Zamankinden Daha Mazlum!

Bugün tahran’da 29. Uluslararası İslami Vahdet Konferansı açılışında konuşan İran cumhurbaşkanı bazı din okullarının, din ve Resulullah’ın siyerisini takip etmeleri gerekirken şiddet ve dine karşı ortaya çıktığını bildirdi.

İran Muhabirinin bildirdiğine göre bugün tahran’da çalışmasına başlayan 29. Uluslararası İslami Vahdet Konferansının açılışında konuşan İslami İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, tekfirciliğin, itidalın olmamazlığı ve fikir şiddetinden kaynaklandığını bildirdi.

“Niçin İslami okulların müfredatı tevhit ve nübüvvet üzerine hazırlanmıyor ve niçin “La İlahe İllallah” şehadeteyn olarak temel alınmıyor?” diye Ruhani, günün birinde İslam düşmanlarının İslam ülkelerine saldırısı ve tecavüzü müslümanların asıl sorununun oluştururken bugün ne yazık ki İslam ülkelerinin kendisinin birbirlerine saldırmasının asıl sorunu teşkil ettiğini bildirdi.

Bugün İslam ülkelerinin kendi içinden birilerinin ortaya çıkarak müslümanlara karşı din adına cihad kılıcı çektiğini ve yüce İslam Peygamberinin simasını dünyaya haşin olarak tanıttığını hatırlatan İslami İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugün bazı grupların Allah lafzının yer aldığı bayraklarla İslam adına müslümanların başına bela olduklarını, İslamı şiddet içerikli bir din olarak dünyaya tanıttıklarını ve tüm bunların ise siyonist İsrail rejiminin yararına tamamlandığını ve bu rejimi, dünya kamu oyunun dikkatinden uzak tuttuğunu söyledi.

Şii hilali söylemini dillere düşürenlerin hata işlediklerini ve böyle bir hilalin söz konusu olmadığını belirten cumhurbaşkanı Ruhani, müslüman ülkelerin birleşerek vahdet oluşturmaları gerektirdiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.