HaberlerİranOrtadoğu

Hasan Ruhani’den Son Dakika ABD Açıklaması: Cevap Vermeye Değmez

Bugün sabah saatlerinde yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, “İran halkı çoktan beri ABD’nin ahlak dışı davranışlarıyla sorumsuzluklarına karşı direniş göstererek dayanma yolunu seçmiştir. Günümüzde ise bazı Amerikan yetkililer boş iddialarda bulunuyorlar fakat bunlar cevap vermeye değmez; birleşmek ile direniş yoluna devam etmemiz onlara verilecek en sağlam yanıttır” ifadelerinde bulundu.

Ruhani sözlerini şu şekilde sürdürdü: Ülke içinde ne kadar üretim ile ihracatın artışına çalışıp milletin piyasadaki istikrarı yerleştirme yönünde desteğini kazanırsak bir o kadar da Beyaz Saray’daki üst yöneticilere karşılık vermiş olacağız.

Cumhurbaşkanı ilaveten, “Hükümet olarak içişleri alanında yaptığımız çabaların yanı sıra küresel çapta da hukuki bazı eylemlerde bulunduk ve Lahey Uluslararası Adalet Divanı’na teslim ettiğimiz ABD karşıtı şikayet de bu yönde gerçekleşti; ABD’nin İran’a karşı yeniden uygulamak istediği yaptırımlar bu ülkenin daha önceki taahhütlerine aykırıdır ve böylece İran’ın Lahey girişimi tamamen doğal bir haktır, ki duyduğunuz üzere başarıyla sonuçlanmaktadır” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.