FilistinHaberlerOrtadoğu

Hasan Yusuf’un evine baskın düzenlenmesi kınandı

Batı Yaka’nın Ramallah vilayetindeki İslami hareket milletvekilleri, Siyonist işgal güçlerinin esir milletvekili Hasan Yusuf’un evine bu sabah baskın düzenleyerek oğullarını tutuklamakla tehdit etmesini kınadı.

Milletvekilleri bugün (10 Şubat Perşembe) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Siyonist güvenlik güçlerinin milletvekillerine ve tüm Filistinlilere karşı uygulamalarının Filistinlilerin azim ve kararlılığını kırmaya yönelik olduğu ifade edildi.

İşgal güçlerinin milletvekillerinin evlerine baskınlar düzenleyerek ailelerini korkutmaya çalıştığı kaydedilen bildiride, işgal güçlerinin bu tavrının milletvekillerini halklarına hizmet için daha çok çalışmaktan alıkoyamayacağı belirtildi.

Öte yandan, Kaçırılan Milletvekillerini Kurtarma Kampanyası da bugün yayınladığı bildiride işgal güçlerinin milletvekili Hasan Yusuf’un evine baskın düzenlemesini kınadı.

Bildiride, insan hakları örgütleri ile uluslararası kurum ve kuruluşlar işgalcilerin milletvekillerine yönelik ihlallerini durdurmaya davet edilerek, Filistin halkının temsilcilerinin ailelerine ne kadar baskı yapılırsa yapılsın kendilerini seçenlere verdikleri sözü tutacakları ifade edildi.

Siyonist işgal güçleri milletvekili Hasan Yusuf’u 25.9.2005’te tutuklamış ve altı yıl hapse mahkum etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.