FilistinHaberlerOrtadoğu

Hasharon Cezaevi İdaresi Filistinli Kadın Esiri Tedaviden Mahrum Bırakıyor

Filistin Esir Kulübü avukatı, İsrail’in HaSharon Cezaevi’nde yatan Filistinli kadın esirlerin sağlık durumlarının kötüye gittiğini, cezaevi idaresinin Filistinli kadın esirleri İsrailli adli suçlularla birlikte tutmayı sürdürdüğünü ve aralarında sadece plastikten bir duvar olduğunu söyledi.

Filistinli kadın esirleri HaSharon Cezaevi’nde ziyaret eden Esir Kulübü avukatı bugün (7 Nisan Pazar) konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamada, kadın esirlerin Filistinli esir Meysera Ebu Hamdiyye’nin işgal zindanlarında hayatını kaybetmesini protesto için yemekleri yemeyerek geri çevirmeleri üzerine cezaevi idaresinin kadın esirlere ailelerinin ziyaretine izin verilmemesi gibi çeşitli cezalar verdiği ifade edildi.

Esir Kulübü avukatı, HaSharon Cezaevi idaresinin yıllardır Filistinli kadın esir Lina El-Cerbuni’yi gerekli tedavi imkânlarından mahrum bıraktığını belirterek, El-Cerbuni’nin apandisinde aşırı iltihaplanma olduğunu ve kasıtlı ihmal nedeniyle her an sağlık durumunun kritik seviyeye gelebileceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.