HaberlerİranOrtadoğu

Haşimi Rafsancani: Vazife İcabı Seçimlere Katıldım

Nizamın maslahatını teşhis kurulu başkanı Ekber Haşimi Refsencani, 11. dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmasının dini ve milli sorumluluk duygusundan kaynaklandığını bildirdi.

İran’ın eski cumhurbaşkanlarından ve Nizamın maslahatını teşhis kurulu başkanı Ayetullah Ekber Haşimi Refsencani geçtiğimiz Perşembe günü Tahran üniversitesinde öğretim üyeleri ve öğrencilerden bir gruba hitaben yaptığı konuşmada, ülkenin içerden ve dışarıdan karşı karşıya bulunduğu sorunları çok iyi bilen biri olarak kendi milli ve dini vazifesi icabı bu seçimlere aday olduğunu söyledi.

Ayetullah Ekber Haşimi Refsencani, ülkenin mevcut durumunu açıklayarak, öğretim üyelerinin sözlerinin memleketin sorunlarının giderilmesi yönünde dile getirilmiş alimce sözler olduğunu hatırlatarak, halkın seçimlere katılımının yüksek olmasını ve en iyiyi tercih ederek ülkede birlik ve dayanışmaya katkıda bulunması gerektiğini bildirdi.

Şimdiye kadar ülkede yapılan üstün hizmetleri yönelik karalama girişimlerinde bulunanların hakikatleri yansıtmaya sözlerini eleştiren Ayetullah Refsencani, geçmiş hükümetlerin hizmetlerinin göz ardı edilmesinin halkın İslam İnkılabı ve yetkililere karşı umutsuzluğa kapılmalarına yol açacağını bildirdi.

İslam’in üstün bir din olduğunu ve insanları nur ve kalkınmaya doğru hidayet ettiğini belirten Haşimi Refsencani, İslam’ın olduğu gibi hayata geçirilmesi durumunda ülkenin artık mevcut kültürel, ekonomik ve siyasi sorun ve sıkıntılarla karşı karşıya gelmeyeceğini bildirdi.

İran’ın eski cumhurbaşkanlarından ve Nizamın maslahatını teşhis kurulu başkanı Ayetullah Ekber Haşimi Refsencani halkın katkı ve yardımıyla ve çetin bir dönem ve programıyla ülkenin içinde bulunduğu iç ve dış sorunların aşılabileceğini ve parlak bir geleceğe doğru yol alınabileceğini bildirdi

Başa dön tuşu
Bugün 20 Haziran 2021 (36) içerik yüklenmiştir.